dobrze jest odpocząć…aktywnie :) part. I Barcelona

W życiu trzeba łapać okazje i spełniać marzenia :)

Zawsze chciałam pojechać do Barcelony.

Od zawsze lubię podróżować aktywnie i we własnym tempie, nie znoszę zorganizowanych wyjazdów z biur podróży, za to uwielbiam nieoczywiste trasy, zakamarki z dala od tłumów turystów, lubię intensywność – dużo miejsc, nogi bolące od chodzenia i ten moment – kiedy najlepsze znajduje się zupełnym przypadkiem. Dlatego ten wyjazd był tak udany – wspaniali ludzie, niezwykłe miejsca, mnóstwo deszczu (ja bardzo lubię taki deszcz :) i słońca. Zapraszam – 3 miasta, 3 części, zaczynamy od Barcelony :)

Wylot z pięknie słonecznego Wrocławia…a Barcelona przywitała nas strugami deszczu :)
Więc na pierwszy spacer po Barcelonie poszły w ruch plażowe klapki :)

Później w 100% sprawdziło się, że przełom września i października to najlepszy czas na zwiedzanie Barcelony.
Oczywiście punkt pierwszy – świątynia La Sagrada Familia, dziwna z zewnątrz (warto zagłębić się w historię jej powstawania), niesamowicie piękna w środku – zwłaszcza w słoneczne dni gdy promienie przebijają przez kolorowe witraże, zalewając wnętrze ferią barw.

Dalej wszystkie „must see”: La Rambla, Casa Mila, Casa Batillo, luksus Passeig de Gracia, tłumy na La Rambla, La Boqueria, Placa de Catalunya, Arc de Triomf, Placa Espanya, La Barceloneta, wzgórze Tibidabo, Park Guell, port, Barri Gotic, Gracia, Park de la Ciutadella i Montjuic z obiektami olimpijskimi.

I był czas by przechadzać się po bocznych uliczkach, w których m.in. kręcono Pachnidło. By późnym wieczorem zobaczyć prawdziwą Gracię i jej mieszkańców na Placa del Sol.

Pojechać pociągiem, którego trasa wiedzie brzegiem morza, wzdłuż Costa Brava, gdzie co chwila mija się nudystów, wysiada się na piasku i ma się do wyłącznej dyspozycji 300 m plaży :) no i oczywiście były tapas i Sangria (dla niektórych :)
Polecam Generator Hostel – świetne miejsce – design, lokalizacja, obsługa, jedzenie, bar, klimat – rewelacja!
A najlepsze, że Barcelona to był dopiero początek… :)

Barcelona

 

Tags: , , , , , , , , ,

portfolio
kontakt
facebook
breaker

Napisz komentarz